Στα πλαίσια των δράσεων το 1ο Γυμνάσιο Κρύας Βρύσης επισκέφθηκαν στις 25/4 εκπρόσωπος της Τροχαίας Γιαννιτσών καθώς και εκπρόσωποι του Τμήματος Ασφαλείας Γιαννιτσών που ειδικεύονται στις εξαρτησιογόνες ουσίες.
Ο εκπρόσωπος της Τροχαίας Γιαννιτσών πληροφόρησε τους μαθητές του Γυμνασίου μας για θέματα οδικής ασφάλειας καθώς επίσης και για την ασφαλή και υπεύθυνη οδήγηση. Μοιράστηκε προσωπικές εμπειρίες με τους μαθητές και στο τέλος παρουσιάστηκε οπτικοακουστικό υλικό σχετιζόμενο με την οδική ασφάλεια.
Στη συνέχεια το λόγο έλαβαν εκπρόσωποι του Τμήματος Ασφαλείας Γιαννιτσών όπου ενημέρωσαν τους μαθητές για τους κινδύνους της χρήσης διαφόρων εξαρτησιογόνων ουσιών.
Στη διάρκεια και των δύο εισηγήσεων πραγματοποιήθηκε διάλογος με τους μαθητές να παίρνουν τον λόγο και να εκφράζουν ερωτήσεις αλλά και προβληματισμούς.