Αγαπητοί γονείς των μαθητών που φοιτούν στη Γ Γυμνασίου το σχολικό έτος 2023-2024,

Προκειμένου να εγγραφούν τα παιδιά σας στο Λύκειο στο σχολικό έτος 2024-2025, θα πρέπει να προσκομίσετε ΑΜΕΣΑ στο σχολείο τις 2 υπεύθυνες δηλώσεις που θα βρείτε στους υπερσυνδέσμους που ακολουθούν. Η υπεύθυνες δηλώσεις θα δοθούν στους μαθητές και σε έντυπη μορφή.(Οι συγκεκριμένες Υ.Δ. θα πρέπει να συμπληρωθούν και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 15-05-2024, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω gov. gr.)

Επίσης, διαβάστε καλά τις οδηγίες σχετικά με την πλατφόρμα e-eggrafes στην οποία θα κληθείτε να εγγράψετε τα παιδιά σας ώστε να φοιτήσουν στην επόμενη βαθμίδα εκπαίδευσης.

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ 1: ΕΔΩ

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ 2: ΕΔΩ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ: ΕΔΩ

Προς διευκόλυνσή σας , παρατίθεται και ο παρακάτω σύνδεσμος : Έκδοση υπεύθυνης δήλωσης - Gov.gr (www.gov.gr)